Про проект

На перший погляд це видається простим і легким заняттям – зробити знімок пейзажу виразним: потрібно, перш за все, любити природу, розуміти й відчувати її довершену красу... Ні, не все так просто, адже високого рівня майстерності не досягти, якщо не усвідомлюєш мету...

Мета цього проекту – засобом «побудови» панорамних фоторобіт передати красу української природи. Це вторинна мета. А первинна – укріплення почуття любові до Батьківщини, культурне просвітництво серед громадян і, зрештою, сприяння розвитку фотографії в Україні.

За цей час багато чого змінилося, однак популярність проекту зросла кількаразово, у порівнянні з минулими роками. Отож я прийняв рішення напередодні 10-річчя проекту «Панорамна Україна», яке відзначатимемо у жовтні 2015-го, оновити сайт. Дотепер на сайті проекту розміщалося 100 найкращих панорам України. Цього ж разу я вирішив виставити всі найцікавіші роботи останніх років, а це – понад 1000 фотографій з усіх куточків України. Я розумію, що це лише вершина айсберга: країна настільки цікава та безмежна, що знадобиться ще не один рік, аби розкрити всю її природну красу. Однак і ці роботи складуть достатньо цілісну картину нашої країни.

Для тих людей, хто вперше завітав на сайт, нагадаю, як все починалося.В 1995 році я вперше зітнувся з фондовою фотографією, і мене вразили панорамні фото, зроблені в найрізноманітніших місцях нашої планети. Тоді я й відчув нестерпне бажання відобразити красу рідних місць. Разом з тим, розумів, що для реалізації такого проекту потрібна серйозна підготовка.

2004-й рік – той період, коли я дуже близько підійшов до втілення задуму. Було зроблено попередні зйомки, підбиралися об’єктиви, вивчались різні варіанти камер… Поставала переді мною і дилема: плівка чи «цифра»? В останній момент вибір упав на плівку й на камери німецького та японського виробництва, які максимально відповідали моїм запитам...

Жовтень 2005 року став якраз відправною точкою щойно започаткованого проекту. З 2005-го по 2013-й всі сюжети відзняті на слайдову плівку.

А вже з 2014 року сюжети панорам переходять у цифровий формат. Як перший підсумок великої, можна би сказати, масштабної роботи, у грудні 2011-го виходить фотоальбом «Панорамна Україна».

Вмістила книга рівно сотню найкрасивіших місць країни. «Панорамна Україна» – це один з найцікавіших, найтриваліших і найскладніших проектів, що не має аналогів у нашій країні.

Основною темою проекту є незаймані краєвиди, а також природні заповідники та національні парки.

Відзнято 24 області України і АР Крим, – це більш ніж 1500 унікальних панорам! Подолано понад 130 тисяч кілометрів у пошуках сюжетів!..

Ви можете замовити фотоальбом чи друк будь-якого зображення з нашого cайту, або використати фотографії в рекламних цілях, чи на перекидних календарях, поштівках, буклетах тощо. Ми пропонуємо також зустрічі з автором проекту. За бажанням клієнта фотографія може бути оформлена в паспарту і «одягнута» в раму. Мінімальний розмір фотографій 74х30 см, максимальний – 76х225 см, на основі фотопаперу Kodak Professional.

 

 P.S. Країна, котру ми так мало знаємо, настільки прекрасна, що не вистачить всього життя, аби відзняти найкрасивіші її місця!